Tekne sahibi olmamanız su üzerinde keyif dolu bir deneyim yaşamanıza engel değil. Tekne kiralamak, tekne sahibi olmanın maddi yükümlülüğü olmadan tekne tatilinin tadına varabileceğiniz en mükemmel seçenek.

Biz de, tekne tatiline hazırlanmadan önce bilmeniz gereken bazı noktalar var. Bu yüzden tekne kiralayarak tekne tatiline çıkmadan önce ipuçlarını sizler için derledik.

1- Önceden rezervasyonunuzu yapın

Özellikle Türkiye gibi tekne tatilinin sezonluk olduğu bir yerde, tekne tatilini önceden planlamak çok önemli. Boatsy’den önce, tekneleri sahibinden kiralamak bir tanıdığınız yoksa pek mümkün değildi. Boatsy ile ulaşılabilir tekne sayısını arttırdık; ancak, mümkün olan en fazla seçeneğe ulaşarak size en uygun olanını seçebilmek için ne kadar erken davranırsanız o kadar iyi. Böylece size en uygun tekneyi, size en uygun tarih aralığında güvence altına almış olursunuz.

2- Erkenden orada olun

Erken gitmek, rezervasyon zamanınızdan harcamadan tüm kağıt işlerini halletmenizi sağlar. Bu, özellikle yalnızca haftasonu için çıktığınız kısa tatillerde en çok işinize yarayacak ipuçlarından biri. Check-in vaktinizden önce tüm işlerinizi halletmiş olursanız rezervasyon süresince suyun üstünde keyifli vakit geçirdiğinizden emin olabilirsiniz. Bu süreyi 45 dakika-1 saat öncesinden gibi düşünebilirsiniz. Bu kadar süre rezervasyon süreniz boyunca suyun üstünde olduğunuzdan emin olmanız için yeterli olacaktır.

3- Sorunsuz bir check-in süreciniz olsun

Sorunsuz bir check-in süreci için en iyi yol gelmeden önce rezervasyon ve tekne kurallarını iyi öğrenmektir. Bilmeniz gereken bilgileri öğrenmiş ve hazırlıklı olarak rezervasyon yerinizde bulunursanız hızlıca check-in yapabilirsiniz. Boatsy uygulamanızı mutlaka yanınızda bulundurun. Uygulamanız sizin için gerekli olduğu belirtilen bilgilerin hepsini içeren yer olacaktır. Boatsy uygulamanızla bir sorun yaşamaya karşı en kolay yolu cebinizde taşıyor olursunuz.

4- Kendiniz için doğru tekneyi seçtiğinizden emin olun

5- Seçtiğiniz teknenin iyi durumda olduğundan emin olun

6- Hava için hazırlıklı olun

7- Planınız olsun

8- Bavulunuzu düzgün toplayın

9- Fazladan eşya almayın

10- Tekne gereklilikleri

11- Teknelerin nasıl işlediğini öğrenin

12- Kaptanlı tekneleri göz önünde bulundurun

13- Yaş zorunlulukları

14- Neye imza attığınızı iyi bilin

15- Teknenizin sigortalı olduğundan emin olun

16- Maliyetlerinizi bilin

17- Depozito için hazırlıklı olun

18- Tekne kiralarken tasarruf etmenin yolları

19- Çok eğlenmeyi unutmayın

Leave a Comment