Bütün yıl çalıştınız ve mavi özgürlüğün hayaliyle kışı geçirdiniz. Tekne kiralamaya karar verdiniz fakat sizi bekleyen bu eşsiz deneyime nasıl hazırlıklı olmanız gerektiğinden emin değilsiniz. Sonuçta, bir tekne tatili için fazladan ya da eksik hazırlıkla gitme yükünü almak istemezsiniz.

Tekne tatili eşsiz bir deneyim olmasına karşın, hazırlıklı olmak size kusursuz bir tatil yaratmakta ilk adımdır.

1- Yanınıza çok eşya almayın.

Tekne tatillerinde konaklama yeriniz kamaralardır ve buralarda alanlar otel odalarından daha sınırlıdır. Kocaman bavullar yerine ufak bir bavula gerçekten ihtiyacınız olacak kadar eşyalarla yola çıkın. Hızlı kuruyan; birkaç kez giymekte sakınca görmeyeceğiniz kıyafetler, parmak arası terlikleriniz ve ekstradan birkaç mayo almanız önerimizdir.

2- Güneş gözlüğünüz ve güneş kreminizi unutmayın.

Güneşin, birçok faydasının yanında bir o kadar yan etkisi de olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Gölgeli birçok kısmı olsa da tekneler, D vitaminine doyacağınız yegane yerlerdendir. Hem gözlerinizi hem de cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyup, maksimum faydayı alabilmeniz için güneş gözlüğünüz ve yeterli güneş kremini mutlaka yanınızda bulundurun.

3- Şnorkel ve deniz gözlüğünüz mutlaka olsun.

Özellikle Türkiye’mizin turkuaz suları, içinde görülmeye değer birçok güzellik barındırıyor. Bu güzellikleri görebilmek için bir dalış gezisine gitmeseniz de huzurlu bir gezi sırasında da şnorkel ve deniz gözlüğünüzle bu turkuaz sularda yaşayacağınız deneyimin unutulmaz güzelliklerle süsleneceğine eminiz. Tekneler genellikle şnorkel ve deniz gözlüğü bulundurur fakat kendinize ait bir gözlük ve şnorkeliniz olması çok daha konforludur.

4- Hazırlıklı olun.

Tatiliniz sırasında istediğiniz zaman karaya çıkma şansınız olsa da sürekli karada gibi market ve eczanelere ulaşımınız olmayacağını unutmayın. Düzenli kullanmanız gereken bir ilacınız varsa mutlaka yanınıza alın. Denizin rüzgardan dolayı sizi tutma ihtimaline karşı önleminizi alın. Ve denizin içinde olsanız bile su içmeyi unutmayın.

5- Eğlenmeye vakit ayırın.

Tekne tatilinin çok huzurlu, kalabalıklardan uzak bir tatil seçeneği olduğunun farkındayız. Hepimizin de uzun bir yıl sonunda ihtiyaç duyduğu her şeyi karşılayacak bir deneyim. Fakat, bu kadar huzurun yanına, eğlenceyi eklemeyi unutmayın!

Leave a Comment